top of page

VELKÝ OKRUH JORDÁNSKEM

Dovolená v Jordánsku na cestě časem ve stopách dávných národů i současných beduínů

Letecky
Praha/Vídeň
Města
Skupiny
6 - 12 osob
Památky
Náročnost
Příroda a venkov
Komfort
Místní život

11 dní

záloha 20%

20.10. - 30.10.2023
9.11. - 19.11.2023
23.11. - 3.12.2023
22.2. - 3.3.2024
29.2. - 10.3.2024

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Fotky řeknou víc než tisíc slov

FOTOGALERIE

POPIS ZÁJEZDU

Během našeho poznávacího zájezdu poznáte Jordánsko a všechny jeho krásy s veškerým komfortem českého průvodce znalého místního prostředí, aniž byste přišli o autentický prožitek z cestování.

Vydáme se spolu do bájného skalního města Petra, vykoupeme se v blahodárných vodách Mrtvého moře, prozkoumáme slavné antické památky v čele s výstavním Jerashem, objevíme zapomenutá sídla ummájovské dynastie Amra a Kharana v daleké poušti, nahlédneme do monumentálního křižáckého hradu Karak, projdeme se ve stopách biblických postav na hoře Nebo a u řeky Jordán, odpočineme si v magické krajině pouště Wadi Rum, potopíme se ke korálovým útesům Rudého moře a zažijeme spoustu dalších dobrodružství a zážitků v této nádherné a bezpečné zemi! 

Koukněte se sami do programu zájezdu. 

Na všechny památky a atrakce budete mít dostatek času a prohlédnete si je podle vlastního tempa s tištěným průvodcem vytvořeným speciálně pro tento zájezd. Nikdo vás nebude nahánět s průvodcovským deštníkem. Během zájezdu bude průvodce naslouchat vašim přáním a individuálním požadavkům - na všem je možné se lidsky domluvit.

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotné Jordánsko.

Co mám v ceně?

 • letecká doprava: Praha (Vídeň) - Ammán - Praha (Vídeň) s 20 Kg odbaveným zavazadlem - přímý let

 • ubytování: 9x hotel střední kategorie, 1x beduínský kemp (chatky s pevnými postelemi)

 • strava: 10x snídaně, 5x večeře, 2x oběd

 • přesuny: klimatizovaný mikrobus

 • český průvodce: po celou dobu

 • vstupy: do Petry, dalších historických a přírodních památek a do Wádí Rum vč. celodenního výletu jeepy

 • vstup na soukromou pláž Berenice Beach v Aqabě

 • víza

 • informační materiály

 • pojištění proti úpadku CK

Co nemám v ceně?

 • cestovní pojištění a pojištění storna

 • stravu kromě uvedené

 • fakultativní aktivity

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 5500 Kč

 • spropitné pro řidiče a místního průvodce

 • v případě letů z Vídně - svoz z Prahy 1000 Kč, svoz z Brna 500 Kč (jednosměrně)

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1 - Přílet

 

Ve večerních hodinách přílet do Ammánu a přesun do blízké Mádaby (30 minut). Volný večer ve městě a ubytování

DEN 2 - Mukawir, termální lázně Ma´in, hora Nebo

 

Ráno po snídani si projdeme centrum Mádaby, její 2 kostely, zvonici, slavnou mozaikovou mapu a archeologický park a pak se vydáme na Mukawir (Herodův palác) s nádhernými výhledy na Mrtvé moře. Serpentinami se vydáme do kaňonu, kde si dopřejeme koupání v termálních lázních Hammám Ma´in s vodopádem a přírodními bazény. Nakonec vyjedeme na západ slunce na bájnou horu Nebo, okdud Mojžíš shlédl na zemi zaslíbenou.

Návrat do Madaby ve večerních hodinách

DEN 3 - Pouštní zámky a Ammán

 

V ranních hodinách odjedeme směrem na východ země. Prohlédneme si nejprve pouštní zámek Ummájovské dynastie Qasr Kharana, který sloužil jako hotel pro karavany obchodníků.  Asi po 20 minutách dojedeme k dalšímu zámku Qasr Amra (UNESCO ) s proslulými freskami, který byl objeven českým arabistou Aloisem Musilem.

Nakonec se vydáme do města Azraq, kde se naobědváme a prohlédneme si pevnost Azraq, kde sídlil i Lawrence z Arábie.

Odpoledne přijedeme do Ammánu, kde se ubytujeme v centru a půjdeme se podívat do blízkého Amfiteátru a na starověkou Citadelu. Večer si prohlédneme noční trhy. 

 

DEN 4 - Jerash, Ajloun a As-Salt

 

Po snídani vyjedeme směrem na sever a nejprve dorazíme do antického Jerashe zapsaného na seznamu UNESCO. Jedná se o největší římské město mimo území Itálie a na jeho prohlídku si vyčleníme dostatek času. Po prohlídce přejedeme asi 30 minut do Ajlounu, kde si projdeme místní zeleninový trh a dáme si oběd ve vyhlášeném místním falafelovém bistru.

Po obědě vyjedeme na kopec nad městem a prohlédneme si krásně zachovalý arabský hrad Ajloun. Odpoledne se budeme vracet směrem k Ammánu, ale ještě se zastavíme na podvečerní procházku historickým městem As Salt (UNESCO) a jeho úzkými uličkami.

Na večer se vrátíme do Ammánu. 

DEN 5 - Řeka Jordán a místo křtu Ježíše Krista, Mrtvé moře

 

Dopoledne se vydáme do údolí řeky Jordán a navštívíme poutní místo, Betánii Zajordánskou. Právě zde měl Jan křtitel pokřtít Ježíše Krista. Místo má velký duchovní význam i historickou hodnotu. Budeme se moci aspoň pokolena osvěžit v Jordánu.

Poté se vydáme k Mrtvému moři, kde se ubytujeme ve stylových chatkách na útesu a vykoupeme se.

DEN 6 - Mrtvé moře - Karak - Petra

 

Celé dopoledne budeme mít ještě čas na koupání v Mrtvém moři

Poté se vydáme směrem do Petry, zastavíme se na oběd a prohlédneme si rozsáhlou zříceninu křižáckého hradu Karak. Na večer dorazíme do hotelu v Petře.

DEN 7 - Petra

 

Celodenní prohlídka Petry začne brzy ráno, abychom se vyhnuli náporu turistů a vychutnali si magický okamžik příchodu k Pokladnici sami pro sebe. Zde se každý může rozhodnout, jak bude chtít dále pokračovat. Průvodce poradí s různě dlouhými i náročnými okruhy, odbočkami, skrytými tipy a dalšími užitečnými informacemi. Prohlídka Petry je oficiálně individuální, ale průvodce se celý den po Petře pohybuje a je možné se k němu kdykoliv připojit.

Se zavírací hodinou se sejdeme u východu a přesuneme se zpět do hotelu.

 

DEN 8 - Poušť Wádí Rum

 

Ráno po snídani se přesuneme do pouště Wádí Rum, kde následuje celodenní výlet v jeepech s kratšími pěšími procházkami - skalní mosty, duny, kaňony, beduínský život. V poledne naši řidiči připravý piknik v poušti v podobě lehkého oběda. Odpoledne navštívíme další magická místa Wádí Rum a přijedeme do beduínského kempu, kde si odpočineme v nádherném prostředí a počkáme na kouzelný západ slunce. 

Večer připraví beudíni tradiční večeři Zerb (pečené maso a zelenina v písku) a posedíme společně u ohně ve společnosti místních. 

Ubytování v pohodlných chatkách z velbloudí srsti s pevnými postelemi a matracemi. Koupelna je společná a velmi čistá.

 

DEN 9 - Hidžázská dráha a Aqaba

 

Ráno se v klidu nasnídáme v poušti a užujeme si tu ještě příjemné dopoledne. Pro zájemce je možné domluvit projížďky na velbloudech. Pak se vydáme směrem do Aqaby. Po cestě se zastavíme u ottomanské Hidžázské dráhy z roku 1908, která spojovala Istanbul s Mekkou. Stojí tu stará parní lokomotiva a vagóny, které si prohlédneme. Momentálně není v provozu, ale její obnovení se plánuje a až se to stane, zařadíme projížďku historickým vlakem do našeho itineráře. Po příjezdu do Aqaby si prohlédneme místní pevnost, nábřeží a pak se vydáme asi 15 km na jih od města, kde se ubytujeme v hotelu s bazénem a blízkou pláží. 

Na večer se můžeme vydat do města na místní trh, který je ideální pro nákup suvenýrů v podobě nejrůznějšího koření, čajů, kávy a dalšího zboží a dát si něco dobrého k jídlu.

 

DEN 10 - Odpočinek u Rudého moře

 

Dnešní den je věnován odpočinku. K tomu je možné využít blízké pláže a to jak veřejnou zdarma, tak soukromý klub za poplatek. Pro zájemce je možné zajistit potápění s přístrojem (vhodné i pro začátečníky), půjčení šnorchlovacího vybavení, plavbu lodí a další kratochvíle. 

Odpoledne se přesuneme zpět do Madaby na ubytování v blízkosti letiště.

DEN 11 - odlet

 

Po snídani se vydáme zpět na letiště. K večeru se vrátíme se domů, plni zážitků :)

Mapa zájezdu

Průvodci zájezdu

Petra Pavlíková

Petra Pavlíková

Průvodkyně

"Život bez cestování si neumím představit. Je příliš krátký a krásných míst je jako hvězd na nebi."

Petry zájem o cestování nebere konce a tak zájem spojila s další touhou a to předat poznání dál. Průvodcování pak byla trefa do černého, kde se začala cítit jako ryba ve vodě. K Blízkému východu se nejprve dostala přes studium politické filosofie a z oblastí, které navštívila ji nejvíce zlákaly pestré barvy a kultura ovlivněná islámem i nekonečná nádhera pouští a hor. Vždy se snaží vnímat místa skrz pestrou strukturu historie, kultury, zvyklostí, chutí a vůní a hlavně života místních obyvatel, který nejraději zachycuje na fotkách. Vyhledává i netradiční zákoutí a zajímají jí příběhy, aby vám pak mohla sdělit co nejvíce. Má ráda pivo a nesnáší nudu. Úsměv na tváři, energie a pohodová nálada ji neopouští a žádný problém není dost velký na to, aby se nedal vyřešit.

PETRY TERMÍNY:

23.11. - 3.12.2023

22.2. - 3.3.2024

Ziyad Najamy

Ziyad Najamy

Průvodce

"Lidem přináší skutečnou radost pozitivní zážitky, ale cestovatelům poznávání nových přátel a kultur"

Ziyad je rodilý Izraelec, který má po celý svůj život velmi blízko k zemím Blízkého východu. Mluví plynně česky, arabsky, hebrejsky a anglicky. Během svého cestování poznal mnohé nejen z arabského světa, ale je úzce spjat i s Českou republikou, díky čemuž vás dokáže seznámit s různými podobnostmi i odlišnostmi těchto vzdálených a tolik se lišících kultur. S nadšením, historickým přehledem a přátelským přístupem Vás provede Jordánskem, Palestinou nebo jeho rodným Izraelem.

ZIYADOVY TERMÍNY:

termíny tohoto průvodce jsou momentálně obsazeny

Důležité informace

 • zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 12 účastníků - průměrný počet účastníků je 8​​

 • odlet je z Prahy přímou linkou do Ammánu se společností Ryanair, případně se stejnou společností z Vídně​​

 • přesuny po Jordánsku probíhají klimatizovaným mikrobusem. Ve skupině do 7 osob může být český průvodce zároveň řidičem

 • při pobytu v hotelech ve městě je v ceně snídaně a 3x také večeře (v Ammánu, Petře a Aqabě), v poušti Wádí Rum, kde není možnost jiného stravování je plná penze​​

 • český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu, letět ale můžete někdy sami a průvodce čeká na letišti v Ammánu​​

 • minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6​​

 • pro vstup do Jordánska je nutné vlastnit cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data návratu

 • víza není třeba vyřizovat předem, dostanete je na letišti, vízový poplatek je v ceně zájezdu

 • razítko z Izraele v Jordánsku ničemu nevadí

 • v Jordánsku neplatí striktní dress code, ženy nemusí mít zahalené vlasy, doporučuje se uměřenost

POPIS ZÁJEZDU
CO MÁM V CENĚ
PROGRAM ZÁJEZDU
MAPA ZÁJEZDU
PRŮVODCI
DŮLEŽITÉ INFO
bottom of page