VELKÝ OKRUH JORDÁNSKEM

Dovolená v Jordánsku na cestě časem ve stopách dávných národů i současných beduínů

Letecky
z Prahy
Města
Skupiny
6 - 12 osob
Památky
Náročnost
Příroda a venkov
Komfort
Místní život

11 dní

záloha 10%

19.3. - 29.3.2022

7.5. - 17.5.2022

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Fotky řeknou víc než tisíc slov

 

POPIS ZÁJEZDU

Během našeho poznávacího zájezdu poznáte Jordánsko a všechny jeho krásy s veškerým komfortem českého průvodce znalého místního prostředí, aniž byste přišli o autentický prožitek z cestování.

Vydáme se spolu do bájného skalního města Petra, vykoupeme se v blahodárných vodách Mrtvého moře, prozkoumáme slavné antické památky v čele s výstavním Jerashem, objevíme zapomenutá sídla ummájovské dynastie Amra a Kharana v daleké poušti, nahlédneme do monumentálního křižáckého hradu Karak, projdeme se ve stopách biblických postav na hoře Nebo a u řeky Jordán, odpočineme si v magické krajině pouště Wadi Rum, potopíme se ke korálovým útesům Rudého moře a zažijeme spoustu dalších dobrodružství a zážitků v této nádherné a bezpečné zemi! 

Koukněte se sami do programu zájezdu. 

Na všechny památky a atrakce budete mít dostatek času a prohlédnete si je podle vlastního tempa s tištěným průvodcem vytvořeným speciálně pro tento zájezd. Nikdo vás nebude nahánět s průvodcovským deštníkem. Během zájezdu bude průvodce naslouchat vašim přáním a individuálním požadavkům - na všem je možné se lidsky domluvit.

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotné Jordánsko.

Co mám v ceně?

 • letecká doprava: Praha - Ammán - Praha s 20 Kg odbaveným zavazadlem

 • ubytování: 9x hotel střední kategorie, 1x beduínský kemp

 • strava: 10x snídaně, 1x večeře, 1x oběd

 • přesuny: klimatizovaný mikrobus

 • český průvodce: po celou dobu

 • vstupy: do Petry, dalších historických památek a do Wádí Rum vč. celodenního výletu jeepy

 • víza

 • spropitné

 • informační materiály

 • pojištění proti úpadku CK

Co nemám v ceně?

 • cestovní pojištění a pojištění storna

 • stravu kromě uvedené (cca. 400 Kč na den)

 • vstupy na soukromé pláže (Mrtvé moře a Aqaba)

 • fakultativní aktivity

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4500 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1 - Madaba

 

V poledne přílet na letiště Queen Alia Airport v Ammánu. Přesun do Madaby (40 minut). Odpočinek a volné odpoledne ve městě - mozaiková mapa, archeologické muzeum, římská ulice, kostel sv. Jana Křtitele se zvonicí, kostel Apoštolů (možnost prohlídky s průvodcem nebo samostatně dle přání)

DEN 2 - Mukawir, hora Nebo, Herodův pramen, Řeka Jordán

 

Ráno odjezd a prohlídka Mukawiru (Herodův palác) s nádhernými výhledy na Mrtvé moře. Přesun kolem Mrtvého moře a zastávka u termálních Herodových pramenů. Následuje k řece Jordán, kde byl pokřtěn Ježíš a nakonec vyjedeme na západ slunce na bájnou horu Nebo, okdud Mojžíš shlédl na zemi zaslíbenou.

Návrat do Madaby ve večerních hodinách

DEN 3 - Jerash, hrad a rezervace Ajloun, město As-Salt

 

Brzy ráno odjezd směrem na sever a příjezd do antického Jerashe zapsaného na seznamu UNESCO. Po prohlídce přesun do Ajlounu, prohlídka trhů a možnost oběda v místním bistru.

Následuje prohlídka zachovalého arabského hradu Ajloun a procházka jedním z posledních zalesněných míst v Jordánsku - Ajloun forest. Přesun do města As Salt a prohlídka jeho historického centra a trhů, možnost večeře. 

Návrat do Madaby ve večerních hodinách

 

DEN 4 - Pouštní zámky a mokřady Azraq

 

V ranních hodinách odjezd směrem na východ země. Prohlídka pouštního zámku Ummájovské dynastie Qasr Kharana.  Prohlídka dalšího pouštního zámku na seznamu UNESCO Qasr Amra s proslulými freskami, který byl objeven českým arabistou Aloisem Musilem.

Příjezd do města Azraq, kde se naobědváme a prohlédneme si přírodní rezervaci a mokřady s pozorováním ptactva a vodních buvolů. Pokračujeme dále na prohlídku pevnosti Azraq, kde sídlil i Lawrence z Arábie. Podle času prohlídka posledního pouštního zámku Qasr Al Hallabat.

Ve večerních hodinách návrat do Madaby

DEN 5 - Křižácký hrad Karak, termální lázně Afra, rezervace Dana

 

Odjezd mikrobusem v ranních hodinách směrem na jih po krásné panoramatické silnici King´s Highway, po cestě přejezd mnoha kaňony a zastávky na vyhlídky. Zastávka na křižáckém hradu Karak a jeho prohlídka, možnost oběda. Pokračujeme dál a zastavíme se ve starých termálních lázních Afra s možností koupání. Pkračování na jih do přírodní rezervace Dana na 3 km procházku po úbočí hlubokého údolí s krásným západem slunce. 

Ve večerních hodinách příjezd do města Wádí Musa, které je vstupní branou Petry. Pro zájemce možnost fakultativní prohlídky Pokladnice osvětlené svíčkami.

 

DEN 6 - Skalní město Petra

 

Celodenní prohlídka Petry. Nejprve se vydáme společně k Pokladnici a zde se každý může rozhodnout, jak bude chtít dále pokračovat. Průvodce poradí s různě dlouhými i náročnými okruhy, odbočkami, skrytými tipy a dalšími užitečnými informacemi. Prohlídka Petry je oficiálně individuální, ale průvodce se celý den po Petře pohybuje a je možné se k němu kdykoliv připojit.

DEN 7 - Poušť a beduíni ve Wádí Rum

 

Ráno přesun do pouště Wádí Rum, kde následuje celodenní výlet v jeepech do pouště s kratšími pěšími procházkami - skalní mosty, duny, kaňony, beduínský život. V poledne piknik v poušti s přípravou lehkého oběda. Pokračování programu v poušti. Odpoledne příjezd do beduínského kempu, odpočinek, pozorování západu slunce

Večer připraví beudíni tradiční večeři Zerb (pečené maso a zelenina v písku) a posedíme společně u ohně ve společnosti místních. 

Ubytování v pohodlných chatkách z velbloudí srsti s pevnými postelemi a matracemi. Koupelna je společná a velmi čistá.

 

DEN 8 - Odpočinek v Aqabě u Rudého moře

 

Po snídani v kempu odjezd do letoviska Aqaba (45 minut). Možnost koupání, šnorchlování a potápění ke korálovým útesům. Možnost prohlídky města s průvodcem nebo samostatně. Návštěva živého místního trhu.

Volný večer ve městě

DEN 9 - Lotova jeskyně, koupání u Mrtvého moře

 

V dopoledních hodinách přesun na sever k Mrtvému moři. Po cestě zastávka v Muzeu nejnižšího místa na planetě a v Lotově jeskyni. Ubytování v hotelu a koupání u Mrtvého moře. Fakultativně možnost canyoningu ve Wádí Mujib.

 

DEN 10 - Mrtvé moře, Ammán

 

Pobyt u Mrtvého moře, fakultativně ráno canyoning ve Wadi Mujib. Přesun do Ammánu a prohlídka římské Citadely a amfiteátru

Volný večer v Ammánu. Možnost zúčastnit se kurzu vaření

DEN 11 - Prohlídka Ammánu a odlet

 

Dopoledne čas na individuální prohlídku a centra Ammánu a místních trhů, případné nákupy suvenýrů. Na přání lze prohlídku absolvovat s průvodcem.

Odpoledne odjezd na letiště a odlet do Prahy

Mapa zájezdu

Průvodci zájezdu

Omar Jamaein

Omar Jamaein

Majitel CK a průvodce

"Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval svět."

Omar je nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a o země kam cestuje se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyráží i do přírody na dlouhé treky. Na průvodcovské práci miluje energii, kterou čerpá z nadšení cestovatelů, kteří jsou v zemi poprvé

OMAROVY TERMÍNY:

2.10. - 12.10.2021

Petra Hrdinová

Petra Hrdinová

Průvodkyně nejen expedic

"Těším se na každou novou skupinu a na zážitky, které spolu na treku zažijeme"

Petry vášeň tkví v cestování a objevování nepoznaných míst. Nahlédla do kultury Jordánska, Taiwanu, Maroka a mnoha dalších zemí. Nezajímají ji pouze turisticky vyhledávaná místa, ale vydává se i na dobrodružné expedice zážitkového charakteru. Je milovnicí rozmanitých chutí, jež jsou tradiční pro danou zemi. Je komunikativní a můžete se spolehnout, že případné problémy zvládne rychle a efektivně vyřešit.

PETRY TERMÍNY:

16.10. - 26.10.2021

Důležité informace

 • zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 12 účastníků - průměrný počet účastníků je 8​​

 • odlet je z Prahy přímou linkou do Ammánu se společností Ryanair​​

 • přesuny po Jordánsku probíhají klimatizovaným mikrobusem. Ve skupině do 7 osob může být český průvodce zároveň řidičem

 • při pobytu v hotelech ve městě je v ceně snídaně, v poušti Wádí Rum, kde není možnost jiného stravování je plná penze​​

 • český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu, letět ale můžete někdy sami a průvodce čeká na letišti v Ammánu​​

 • minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6​​

 • pro vstup do Jordánska je nutné vlastnit cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data návratu

 • víza není třeba vyřizovat předem, dostanete je na letišti, vízový poplatek je v ceně zájezdu

 • razítko z Izraele v Jordánsku ničemu nevadí

 • v Jordánsku neplatí striktní dress code, ženy nemusí mít zahalené vlasy, doporučuje se uměřenost