TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA

Vyvážený poznávací okruh Jordánskem, během něhož poznáte nejen Petru, ale i většinu dalších nejvýznamějších památek a přírodních krás této země

Letecky
z Vídně
Města
Skupiny
6 - 12 osob
Památky
Náročnost
Příroda a venkov
Komfort
Místní život

8 dní

záloha 10%

17.9. - 24.9.2022
4.10. - 11.10.2022
5.2. - 12.2.2023
12.2. - 19.2.2023
5.3. - 12.3.2023
12.3. - 19.3.2023
14.5. - 21.5.2023

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Fotky řeknou víc než tisíc slov

 

POPIS ZÁJEZDU

Během našeho poznávacího zájezdu poznáte ta největší jordánská lákadla s veškerým komfortem českého průvodce znalého místního prostředí, aniž byste přišli o autentický prožitek z cestování.

Vydáme se spolu do bájného skalního města Petra, vykoupeme se v blahodárných vodách Mrtvého moře, prozkoumáme slavné antické památky v čele s výstavním Jerashem, objevíme zapomenutá sídla ummájovské dynastie Amra a Kharana v daleké poušti, odpočineme si v magické krajině pouště Wadi Rum, potopíme se ke korálovým útesům Rudého moře, nasajeme atmosféru rušného a temperamentního Ammánu a zažijeme spoustu dalších dobrodružství a zážitků v této nádherné a bezpečné zemi! 

Koukněte se sami do programu zájezdu. 

Na všechny památky a atrakce budete mít dostatek času a prohlédnete si je podle vlastního tempa s tištěným průvodcem vytvořeným speciálně pro tento zájezd. Nikdo vás nebude nahánět s průvodcovským deštníkem. Během zájezdu bude průvodce naslouchat vašim přáním a individuálním požadavkům - na všem je možné se lidsky domluvit.

Naším cílem je, aby celý zájezd proběhl v pohodové a přátelské atmosféře, protože přesně takové je i samotné Jordánsko.

Co mám v ceně?

 • letecká doprava: Vídeň - Ammán - Vídeň s 20 Kg odbaveným zavazadlem - přímý let. Svoz na trase Prahy - Brno zajištěn (tam i zpět)

 • ubytování: 6x hotel střední kategorie, 1x beduínský kemp (chatky s pevnými postelemi)

 • strava: 7x snídaně, 1x večeře, 1x oběd

 • přesuny: klimatizovaný mikrobus

 • český průvodce: po celou dobu

 • vstupy: do Petry, dalších historických památek a do Wádí Rum vč. celodenního výletu jeepy

 • víza

 • informační materiály

 • pojištění proti úpadku CK

Co nemám v ceně?

 • cestovní pojištění a pojištění storna

 • stravu kromě uvedené

 • vstupy na soukromé pláže (Aqaba - 400 Kč)

 • fakultativní aktivity

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4500 Kč

 • spropitné pro řidiče a místního průvodce

PROGRAM ZÁJEZDU

DEN 1 - cesta do Petry

 

Ve poledních hodinách přílet na letiště Queen Alia Airport v Ammánu.

Přesuneme se do Petry a po cestě se zastavíme v kaňonu Wadi Hidan nebo Wadi bin Hammad kde se můžeme vykoupat, udělat si procházku a řidič nám připraví oběd.

Na večer přijedeme do Petry, kde se ubytujeme

DEN 2 - Petra

 

Celodenní prohlídka Petry. Nejprve se vydáme společně k Pokladnici a zde se každý může rozhodnout, jak bude chtít dále pokračovat. Průvodce poradí s různě dlouhými i náročnými okruhy, odbočkami, skrytými tipy a dalšími užitečnými informacemi. Prohlídka Petry je oficiálně individuální, ale průvodce se celý den po Petře pohybuje a je možné se k němu kdykoliv připojit. Pokud bude mít skupina zájem, je možné zvilit netradiční cestu zadním vchodem, kdy dojdeme jako první ke Klášteru. Tato cesta je v doprovodu místního průvodce za příplatek. Cena se liší podle velikosti skupiny.

Po prohlídce se vrátíme do hotelu.

DEN 3 - Wádí Rum

 

Ráno se přesuneme do pouště Wádí Rum, kde následuje celodenní výlet v jeepech do pouště s kratšími pěšími procházkami - skalní mosty, duny, kaňony, beduínský život. V poledne si dáme piknik v poušti s přípravou lehkého oběda a pak budeme pokračovat v poznávání dalších míst Wádí Rum. Odpoledne přijedeme do krásného beduínského kempu, odpočineme si a podíváme se na západ slunce.

Večer připraví beduíni tradiční večeři Zerb (pečené maso a zelenina v písku) a posedíme společně u ohně ve společnosti místních s hvězdným nebem nad hlavou.

DEN 4 - Aqaba

 

Ráno po snídani se přesuneme do Aqaby. Možnost koupání, šnorchlování a potápění ke korálovým útesům. Možnost prohlídky města s průvodcem nebo samostatně. Návštěva živého místního trhu. Volný večer ve městě nebo společné grilování na pláži.

 

DEN 5 - Mrtvé moře a Ammán

 

Ráno po snídani se vypravíme údolím Wadi Arava směrem k Mrtvému moři. Cesta trvá asi 3,5 hodiny a po cestě se zastavíme u Solného sloupu. Následuje koupání v Mrtvém moři, na které budeme mít asi 2 hodiny. Pak vyrazíme do Ammánu, kde navštívíme starověkou Citadelu. Po ubytování v centru se můžeme vydat do živých nočních ulic jordánské metropole.

 

DEN 6 - Pouštní zámky a hora Nebó

 

Ráno si prohlédneme krásné římské Amfiteátry a poté se vypravíme směrem na východ země. Zastavíme se u pouštního zámku Ummájovské dynastie Qasr Kharana. Kousek od něj objevíme další zámeček na seznamu UNESCO Qasr Amra s proslulými freskami, který byl objeven českým arabistou Aloisem Musilem. Před západem slunce dojedeme na bájnou horu Nebó, kam Mojžíš dovedl svůj lid po 40 letém putování.

Ve večerních hodinách se přesuneme do Madaby.

 

DEN 7 - Ajloun a Jerash

 

Brzy ráno odjezd směrem na sever a příjezd do antického Jerashe zapsaného na seznamu UNESCO. Po prohlídce přesun do Ajlounu, prohlídka trhů a možnost oběda v místním bistru.

Následuje prohlídka zachovalého arabského hradu Ajloun. 

Ve večerních hodinách přijedeme zpět do Mádaby.

DEN 8 odlet

 

Ráno po snídani vyrazíme zpět do Ammánu k odletu domů.

POZNÁMKA K PROGRAMU

Pořadí dnů může být přehozeno s ohledem na aktuální letový řád.

Mapa zájezdu

Průvodci zájezdu

Omar%20Jamaein%20-%20pr%C5%AFvodce_edited.jpg

Omar Jamaein

Majitel CK a průvodce

"Nezaložil jsem si cestovku, abych seděl v kanceláři, ale abych cestovatelům ukazoval svět."

Omar je nadšený cestovatel se slabostí pro Blízký východ. Nejvíc si užívá méně turistická místa, kontakt s místními obyvateli a trhy. Má rád historii a o země kam cestuje se zajímá z hlubšího kontextu než pouze turistického. Rád vyráží i do přírody na dlouhé treky. Na průvodcovské práci miluje energii, kterou čerpá z nadšení cestovatelů, kteří jsou v zemi poprvé

OMAROVY TERMÍNY:

 

Petra Hrdinová

Petra Hrdinová

Průvodkyně nejen expedic

"Těším se na každou novou skupinu a na zážitky, které spolu na cestě zažijeme"

Petry vášeň tkví v cestování a objevování nepoznaných míst. Nahlédla do kultury Jordánska, Taiwanu, Maroka a mnoha dalších zemí. Nezajímají ji pouze turisticky vyhledávaná místa, ale vydává se i na dobrodružné expedice zážitkového charakteru. Je milovnicí rozmanitých chutí, jež jsou tradiční pro danou zemi. Je komunikativní a můžete se spolehnout, že případné problémy zvládne rychle a efektivně vyřešit.

PETRY TERMÍNY:

4.10. - 11.10.2022

Důležité informace

 • zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 12 účastníků - průměrný počet účastníků je 8​​

 • odlet je z Vídně přímou linkou do Ammánu se společností Ryanair - svoz z Prahy a Brna je zajištěn, možnost nástupu na jiném místě na trase​​

 • přesuny po Jordánsku probíhají klimatizovaným mikrobusem. Ve skupině do 7 osob může být český průvodce zároveň řidičem

 • při pobytu v hotelech ve městě je v ceně snídaně, v poušti Wádí Rum, kde není možnost jiného stravování je plná penze​​

 • český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu, letět ale můžete někdy sami a průvodce čeká na letišti v Ammánu​​

 • minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6​​

 • pro vstup do Jordánska je nutné vlastnit cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data návratu

 • víza není třeba vyřizovat předem, dostanete je na letišti, vízový poplatek je v ceně zájezdu

 • razítko z Izraele v Jordánsku ničemu nevadí

 • v Jordánsku neplatí striktní dress code, ženy nemusí mít zahalené vlasy, doporučuje se uměřenost