top of page
 • JAK SE PŘIHLÁSIT NA ZÁJEZD?
  Je to jednoduché. Nejdříve si promyslete, jestli si přejete sestavit individuální zájezd na míru, nebo se chcete připojit k našemu skupinovému zájezdu s českým průvodcem. Potom buď vyplňte krátký formulář na dané stránce, zavolejte, nebo napište email. V případě skupinového zájezdu vám rovnou pošleme podrobný popis, smlouvu o zájezdu a veškeré náležitosti k závaznému přihlášení. Samozřejmostí je i možnost osobního setkání před podpisem smlouvy. Před odjezdem uspořádáme také schůzku všech přihlášených účastníků, abychom se trochu poznali a řekli si k průběhu vše potřebné. V případě individuálního zájezdu na míru se s vámi spojíme, abychom se domluvili na podrobném postupu, který vám bude vyhovovat. Může to být osobní setkání i písemná a telefonická komunikace. Na základě vašich představ vám sestavíme návrh zájezdu, který můžeme dále upravovat, dokud vám nebude zcela vyhovovat. Jakmile si odsouhlasíme finální podobu zájezdu, pošleme vám podrobný program zájezdu, smlouvu a veškeré náležitosti k závaznému přihlášení.
 • JAK FUNGUJE DOVOLENÁ NA MÍRU A CO VŠE NÁM ZAŘÍDÍTE?
  Dovolená na míru nemá žádná omezení. Zařídíme vám vše, co si budete přát a bude to možné s ohledem na místní poměry. Vždy si s vámi nejdříve popovídáme o vašich představách a na jejich základě a daného rozpočtu vám připravíme nabídku na míru, kterou můžeme dále upravovat. Dovolená v Jordánsku může mít mnoho podob od klasických poznávacích okruhů přes léčebné pobyty u Mrtvého moře, trekování v horách a poušti po potápění ke korálovým útesům Rudého moře. Stejně tak výběr hotelů a transportů je pouze na vás. Ke každému zájezdu na míru od nás dostanete personalizovaného tištěného průvodce vytvořeného pouze pro vaši dovolenou s veškerými informacemi o své cestě, se kterým se rozhodně neztratíte. Navíc vám budeme kdykoliv k dispozici na telefonu i mailu jako podpora a pomoc během celého zájezdu. Pokud preferujete osobního průvodce, není pro nás problém zařídit místního prověřeného anglicky mluvícího průvodce nebo pro skupinu minimálně 4 osob také český doprovod.
 • JAK PROBÍHÁ VÁŠ SKUPINOVÝ ZÁJEZD DO JORDÁNSKA S ČESKÝM PRŮVODCEM?
  Protože nemáme rádi masové akce, pořádáme omezený počet skupinových zájezdů o maximálně 12 účastnících. Na těchto zájezdech dokážeme zaručit přátelskou atmosféru s přihlédnutím k individuálním požadavkům účastníků. Celý zájezd probíhá v doprovodu českého průvodce znalého místního prostředí. Přesouváme se pohodlným soukromým mikrobusem. Nikam nespěcháme, abyste si v pohodě vychutnali všechny krásy Jordánska a zároveň vám nabídneme bohatý program, který v sobě zahrnuje to nejlepší, co Jordánsko nabízí. Naše skupinové zájezdy trvají 10 nocí a létá se z Prahy přímým letem. Minimální počet osob pro uskutečnění zájezdu je 6! K zájezdu také každý účastník dostane osobního tištěného průvodce na míru.
 • JSTE POJIŠTĚNI PROTI ÚPADKU A MÁTE KONCESI?
  Samozřejmě ano. Máme koncesi na provoz cestovní kanceláře - pořádání zájezdů a zprostředkování spojených cestovních služeb - k nahlédnutí zde. To znamená, že splňujeme všechny přísné podmínky dané zákony ČR k provozu cestovní kanceláře. Pojištění proti úpadku máme sjednané u České podnikatelské pojišťovny - k nahlédnutí zde. Jsme také řádnými členy Asociace cestovních kanceláří - k nahlédnutí zde.
 • S JAKOU AEROLINKOU LÉTÁTE A ODKUD?
  U našich zájezdů na míru neplatí žádná omezení, takže můžete letět odkudkoliv, v jakémkoliv termínu a s kteroukoliv aerolinkou. U skupinových zájezdů létáme přímou linkou z Vídně se společností Ryanair a zajišťujeme i svoz z Prahy a Brna s možností nástupu kdekoliv na trase. Součástí letenek je jedno odbavené zavazadlo na osobu a cena letenky je součástí ceny zájezdu. Pokud byste se ale chtěli přidat k našemu skupinovému zájezdu a nechtěli využít lety s Ryanair z Prahy, tak se také domluvíme.
 • POTŘEBUJI DO JORDÁNSKA VÍZA?
  Ano, do Jordánska potřebují občané ČR i dalších zemí EU turistická víza, která je možná získat na hranicích - na letištích nebo pozemních hraničních přechodech. Vízový poplatek je 10 JOD, pokud v Jordánsku strávíte minimálně 3 noci, nebo 40 JOD pokud přicestujete na kratší dobu. Důležité je disponovat cestovním pasem, který platí ještě minimálně 6 měsíců od data návratu. Poplatek za víza nebudete platit, pokud se prokážete turistickými kartami Jordan Pass. Ty obsahují kromě víz i vstupy na téměř všechny turistické památky včetně Petry a rozhodně se vyplatí si je pořídit. Jejich pořízení zajišťujeme jako běžnou součást našich individuálních i skupinových zájezdů.
 • JE JORDÁNSKO BEZPEČNÉ?
  Ano, Jordánsko je pro turisty velmi bezpečné a to na celém svém území. Politická situace je stabilní a země je dlouhodobě považováno za ostrov míru v neklidném regionu Blízkého východu. Jordánsko má velmi nízkou úroveň obecné kriminality a obyvatelé jsou k cizincům velmi přátelští a ochotní. Dopručujeme se vyhnout pouze samostatnému cestování do bezprostřední blízkosti syrských a iráckých hranic, kde ale žádné turistické turistické zajímavosti nejsou. Běžná obezřetnost a zdravý rozum - jako kdekoliv jinde na světě - se samozřejmě vyplatí.
 • MOHU SI V JORDÁNSKU PRONAJMOUT AUTO?
  Ano a dokonce to doporučujeme. Ceny autopůjčoven v Jordánsku jsou přijatelné (kolem 40 € za den za menší auto), benzín je levnější než u nás, cesty jsou relativně kvalitní a značení je kromě arabštiny i v latince. Autopůjčovny se nacházejí jak v Ammánu, tak v ostatních částech Jordánska a pronájem vozidla vám rádi zajistíme v rámci zájezdu. Pokud si budete chtít půjčit auto, musíte pouze disponovat kreditní nebo debetní embosovanou kartou s dostatečnými prostředky pro úhradu depozitu. Také doporučujeme mezinárodní řidičský průkaz, který vám za poplatek 50 Kč na počkání vystaví na úřadu registru řidičů.
 • JE DOVOLENÁ V JORDÁNSKU VHODNÁ PRO ŽENY BEZ DOPROVODU MUŽE?
  Ano, Jordánsko je zcela bezpečné i pro cestovatelky bez mužského doprovodu. Obezřetné buďte jen v Petře a Wadi Rum, kde mají místní beduínští mladíci dojem, že západní ženy mohou být snadnou kořistí a budou s vámi možná flirtovat a doufat, že jim dovolíte víc než arabské dívky. Pokud nemáte zájem, dejte to jednoznačně najevo a budete mít klid.
 • JAK SE MÁM V JORDÁNSKU OBLÉKAT?
  V Jordánsku neplatí žádná striktní pravidla, co se oblékání týče. Místní jordánské ženy a dívky se oblékají podle toho z jaké rodiny a z jakých poměrů pocházejí. Ve velkých městech uvidíte ženy v krátkých sukních i zahalené do hidžábu. Burky a nikáby nejsou pro Jordánsko typické a pokud se s nimi setkáte, tak jejich nositelky pravděpodobně pochází ze zemí perského zálivu a nejsou místní. Pro turistky doporučujeme decentní a neprovokativní oblečení s respektem k islámské kultuře. Šátek na hlavu nebudete potřebovat, pokud se nevydáte na návštěvu mešity nebo nějaké velmi konzervativní rodiny. Pokud vás více zajímá, jaké jsou v Jordánsku zvyky, tak jsme to sepsali v detailním článku na blogu.
 • MOHOU V JORDÁNSKU SDÍLET POKOJ NESEZDANÉ PÁRY?
  Ano, Jordánsko je na poměry arabských zemí velmi liberální a místní hoteliéři se nijak nepozastavují nad páry, které nejsou manželi a chtějí sdílet pokoj a lože.
 • MOHU PÍT V JORDÁNSKU ALKOHOL?
  Ano, alkohol je v Jordánsku legální a dokonce se zde vaří slušné pivo, pěstuje výborné víno a destiluje arak (něco jako řecké ouzo). Alkohol ale nekoupíte ve všech obchodech, ani ho nedostanete ve všech restauracích a kavárnách. V Jordánsku je na prodej alkoholu potřeba mít licenci a jsou zde specializované prodejny a restaurace, které najdete především v Ammánu, Madabě, Irbidu, Aqabě a v resortech u Mrtvého moře. Víte, že v Jordánsku je známé pivo z Carakale? Psali jsme o tom článek.
 • KDY JE NEJLEPŠÍ ČAS PRO NÁVŠTĚVU JORDÁNSKA?
  Vyrazit můžete kdykoliv, ale ideální čas pro návštěvu je jaro (únor až květen) a podzim (září až listopad). V létě bývá v Jordánsku až nesnesitelné horko a zimy mohou být překvapivě chladné. Jordánsko ale (i přesto, že je rozlohou malé) má velkou diverzitu, co se týče podnebí. U Mrtvého i Rudého moře je teplo po celý rok, zatímco sníh v Ammánu není v zimě žádnou raritou.
 • JE MOŽNÉ A VHODNÉ DO JORDÁNSKA CESTOVAT V DOBĚ RAMADÁNU?
  Ano, je to možné. Ramadán je pohyblivý svátek a každý rok se posunuje cca o 14 dnů zpět. Takže zatímco v roce 2020 začínal 23. dubna a končil 23. května, v roce 2021 bude probíhat mezi 12. dubnem a 11. květnem. Jelikož v tomto období domorodci moc necestují, je to pro hotely období nízké sezóny, což znamená nižší ceny pro vás. Služby přitom pro cizince zůstávají na stejné úrovni, mohou se maximálně setkat s tím, že v restauracích hotelů jsou části pro cizince odděleny paravány a některé obchody mohou být v některých hodinách přes den zavřeny. V tomto období se nedoporučuje konzumace jídla a pití na veřejnosti a je nutné se uchýlit do ústraní. Velkou výhodou ramadánu je noční otevírací doba nákupních středisek, které bývají otevřeny do hluboké noci. Bývá ukončen třídenním svátkem, kdy naopak ceny hotelů vystřelí na úroveň nejvyšší sezóny. Ozvěte se nám a zeptejte se nás, kdy je nejlepší vycestovat s ohledem na tento specifický svátek.
 • POTŘEBUJI OČKOVÁNÍ PŘI CESTĚ DO JORDÁNSKA A JAKÁ JSOU ZDRAVOTNÍ RIZIKA?
  Při cestách do Jordánska nejsou vyžadována žádná povinná očkování. Obecně se doporučuje cestovatelům očkování proti hepatitidě typu A a B. Voda z vodovodu není v Jordánsku vhodná k přímé konzumaci bez převaření a proto doporučujeme pít pouze balenou vodu. Střevní potíže ale nejsou v Jordánsku tak typické jako například v Egyptě, nebo jiných severoafrických zemích.
 • JAKÁ JE ZDRAVOTNÍ PÉČE V JORDÁNSKU?
  Zdravotnictví je v Jordánsku na dobré úrovni, v rámci arabských zemí je považováno za nejlepší. V zemi je dostatek poliklinik, nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Ty soukromé jsou dokonce špičkové a Vaše cestovní pojištění vám zdravotní péči v nich pokryje.
 • JAK SE V JORDÁNSKU DOMLUVÍM A MÁTE NA MÍSTĚ ČESKÉHO DELEGÁTA?
  V Jordánsku se bez problému domluvíte anglicky. Angličtinu se zde děti učí od první třídy základní školy, takže hlavně mladší a střední generace mluví bez problémů. Všichni Jordánci, kteří pracují s turisty také mluví anglicky. Stálého českého delegáta na místě sice nemáme, ale kromě místních anglicky mluvících partnerů se vždy můžete obrátit během svého zájezdu na nás a to kdykoliv dnem i nocí. Pro individuální skupiny od 4 osob můžeme na přání zajistit i doprovod českého průvodce po celou dobu zájezdu. Na našich skupinových zájezdech budete standarně doprovázeni česky mluvícím průvodcem.
 • MOHU DOVOLENOU V JORDÁNSKU SPOJIT S NÁVŠTĚVOU IZRAELE A PALESTINY?
  Ano a dokonce to doporučujeme, pokud máte dost času. Mezi Jordánskem a Izraelem fungují 3 pozemní přechody a není problém je překročit a spojit poznání Jordánska například s cestou do Jeruzalému. Napište nám a zájezd vám nakombinujeme, abyste poznali obě země. Pouze je potřeba počítat s tím, že není povoleno překračovat hranici se zapůjčeným autem.
 • NA CO SI DÁT POZOR PŘI KOUPÁNÍ V MRTVÉM MOŘI?
  Mrtvé moře je opravdu hodně slané, zhruba 10x oproti běžnému moři. A přitom je to ve skutečnosti jezero. Vysoký podíl minerálů má blahodárný vliv na lidské zdraví a léčí se s ním některé kožní choroby, jako třeba lupénka. Ze soli z Mrvého moře se vyrábějí drahé kosmetické výrobky a z bahna masky. Při koupání je ale dobré dodržovat několik pravidel: Mrtvé moře velmi nadnáší, nesnažte se v něm nějak překotně plavat, stejně to nejde. Lehněte si na záda a relaxujte. Koupejte semaximálně 20 minut v kuse, pak se osprchujte sladkou vodou, ale nepoužívejte mýdlo, aby léčivé minerály mohly působit Pokud se vám dostane voda do očí, nepanikařte a hlavně si do nich nesahejte. Oči si důkladně vypláchněte sladkou vodou Pokud se napijete, nebude to nic příjemného. Vypijte dostatečné množství obyčejné vody. Jestli máte na těle nějaké oděrky nebo jiná poranění, budete to hodně pálet. Pokud jsou jenom povrchová, ničemu to nevadí. S většími poraněními kůže ale raději koupání v Mrtvém moři vynechte Pokud jste spáleni od sluníčka, raději koupání vynechte nebo zkraťte jen na minimum
 • JAKÉ JSOU V JORDÁNSKU ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY?
  Elektrický proud je 230V/50 Hz, zásuvky jsou 2 kolíkové, kruhové a plochá vidlička bez uzemňovacího kolíku funguje bez problému. Setkat se ale můžete i se zástrčkami britského typu a proto doporučujeme cestovní adaptér.
bottom of page